INFORMACJE DLA WYJEŻDŻAJĄCYCH NA MISYJNĄ MAJÓWKĘ W KROŚNIE
Dodane przez r_edyta dnia 05.05.2018
Dnia 8 maja 2018 roku (wtorek), W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie, odbędzie się Misyjna Majówka pod hasłem: MARZENIA AFRYKAŃSKICH DZIECI...
Rozszerzona zawartość newsa
Dnia 8 maja 2018 roku (wtorek), W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krośnie, odbędzie się Misyjna Majówka pod hasłem: MARZENIA AFRYKAŃSKICH DZIECI, na którą zapraszają Siostry Klawerianki. "Gośćmi tegorocznego spotkania będą: o. Kazimierz Szymczycha, misjonarz werbista, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz siostry klawerianki z Nigerii s. Cinthia Ngerem i s. Anthonia Ndidiamaka Okolie. Zaproszeni misjonarze przybliżą nam codzienność afrykańskich dzieci oraz to o czym najbardziej marzą…
Celem spotkania jest uwrażliwienie dzieci na potrzeby ich rówieśników żyjących w Afryce oraz włączenie ich w dzieło pomocy misjom. Podczas Majówki Misyjnej pragniemy przyjść z pomocą dzieciom z Kamerunu:
Życie dzieci w Kamerunie nie jest łatwe. Często niedożywione a nawet głodne pracują całymi dniami po to, aby zarobić na talerz ryżu. Większość z nich nie chodzi do szkoły, gdyż rodziców nie stać na opłacenie czesnego oraz na zakup mundurków i przyborów szkolnych. Dzieci zaś marzą o tym, by chodzić do szkoły, by mieć kolorowe książki, zeszyty i prawdziwy piórnik. Po zajęciach w szkole, każde z nich chciałoby bawić się jak inne dzieci - grać w prawdziwą piłkę, czy przytulić prawdziwą lalkę. Wiele kameruńskich dzieci marzy po prostu o tym, aby mieć szczęśliwe dzieciństwo.
Wspólnie będziemy chcieli wesprzeć najuboższe dzieci ze szkoły podstawowej w Abong-Mbang i Djouth, gdzie pracują Siostry Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Zebrane środki zostaną przekazane na opłacenie czesnego oraz na zakup wyprawek szkolnych. W ten sposób pomożemy kameruńskim dzieciom zrealizować ich MARZENIA O SZKOLE."


Plan MISYJNEJ MAJÓWKI W KROŚNIE dla naszej grupy:
• 7:20 – zbiórka przy szkole (proszę o punktualność ponieważ zabieramy rekwizyty i przebrania potrzebne do przedstawienia i przechodzimy na przystanek autobusowy - autokar po nas podjeżdża z GRUPĄ BRZOSTECKĄ)
• Ok. 7:45 – wyjazd do Krosna (wyjeżdżamy wcześniej ze względu na przygotowanie do przedstawienia)
• 9:30 – RECEPCJA I PRZYWITANIE GRUP
• 10:00 – PRZEDSTAWIENIE „MARZENIA AFRYKAŃSKICH DZIECI”
• 10:30 – EUCHARYSTIA
• 11:30 – Spotkanie z gośćmi z Afryki – s. Cinthią i s. Anthonią
Konkurs „AFRYKAŃSKIE STROJE”
Kuchnia misjonarza, Targ pod Baobabem i wspólne zabawy
• 13:30 – Losowanie nagród, misyjne błogosłwieństwo
• W drodze powrotnej McDonald’s Krosno
• Przewidywany powrót ok. godz. 16:00

Zgody będą do odebrania przed poniedziałkową próbą generalną. Każdy uczestnik MAJÓWKI (w poniedziałek lub wtorek) wpłaca 5 zł (tradycyjnie na pokrycie kosztów posiłku i pamiątkowego zestawu, który otrzymują wszyscy na HALI SPORTOWEJ). Można zabrać ze sobą małą „SAKIEWKĘ” na wsparcie projektu misyjnego wyżej wspomnianego .

Organizator nie bierze odpowiedzialności za telefony komórkowe zabierane przez uczestników. W razie potrzeby służy własnym telefonem.