NIEDZIELA "AD GENTES" 2018
Dodane przez r_edyta dnia 01.03.2018
„(...)Duch Święty wzbudza w Kościele powołania misyjne. Otwiera na potrzeby misji serca kapłanów, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich. Dzięki Jego światłu i mocy są oni gotowi wypełnić Chrystusowy mandat misyjny, porzucić rodzinne strony...
Rozszerzona zawartość newsa
„(...)Duch Święty wzbudza w Kościele powołania misyjne. Otwiera na potrzeby misji serca kapłanów, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich. Dzięki Jego światłu i mocy są oni gotowi wypełnić Chrystusowy mandat misyjny, porzucić rodzinne strony, bliskich i własne wspólnoty, by iść z Ewangelią do ludzi innych kultur, języków, obyczajów, w miejsca odległe i nieznane. Duch Święty pobudza serca tych, którym misjonarze głoszą Ewangelię. Przysposabia je do jej przyjęcia. Dzięki Jego wewnętrznym poruszeniom liczni ludzie odkrywają piękno wiary i przyjmują Chrystusa za swego Pana i Zbawcę.
Duch Święty działa również w tych, którzy nie wyjeżdżając na placówki misyjne, stają u boku misjonarzy z darem modlitwy, cierpienia ofiarowanego w ich intencjach oraz wsparciem materialnym (...).

/Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji, Bp Jerzy Mazur/


„UCZNIOWIE – MISJONARZE MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO” – to hasło tegorocznego DNIA MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI z MISJONARZAMI, który przeżywaliśmy 25 lutego br.
Dla naszego Ogniska to tradycyjnie tzw. NIEDZIELA „AD GENTES” i czas pomocy w przeprowadzeniu zbiórki ofiar pieniężnych przy kościele parafialnym na pomoc POLSKIM MISJONARZOM. W tym roku po raz pierwszy, w historii kwestowania członków Ogniska Misyjnego, temperatury minusowe zmusiły nas do dyżurów dziesięciominutowych i w pojedynkę.
Serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ” należą się KWESTUJĄCYM: Natalii Staniszewskiej, Karolinie Rusztowicz, Wiktorowi Wolińskiemu, Radosławowi Szpak, Norbertowi Madejczyk, Wiktorii Gadzała, Katarzynie Czech, Szymonowi Lenart, Dawidowi Szczepanik, Pawłowi Szczyrba, Natalii Sztaba, Gabrieli Merkwa, Klaudii Madejczyk, Weronice Madejczyk, Emilii Nowak, Annie Madejczyk, Marii Kozik, Julii Fryc, Mikołajowi Malinowskiemu, Mikołajowi Kapitan, Aleksandrze Krajewskiej. Przebieg kwesty nadzorował Opiekun Ogniska Misyjnego.
Podziękowania kierujemy do KOMISJI PODLICZAJACEJ zebrane pieniądze w składzie: Ks. Dariusz Mikrut, Katarzyna Filipek, Kinga Krajewska, Paweł Krajewski, Mikołaj Malinowski.
Na ręce KS. PROBOSZCZA przez ręce P. ANTONIEGO, który udostępnił nam klucz do salki katechetycznej, składamy 22 X "DZIĘKUJĘ". Liczba wcześniejsza zapewne wzrasta o liczbę wdzięcznych rodziców. W salce znaleźli schronienie kwestujący oczekujący na swoje zmiany a ciepło kominka było w tym dniu ukojeniem dla zmarzniętych rąk.
WYRAZY SZCZEGÓLNEJ WDZIĘCZNOŚCI należą się WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ, której jak zwykle nie obojętne są sprawy MISJI. Dzięki ofiarności PARAFIAN udało się zebrać 2004, 92 zł.
Wielu w tym dniu solidaryzowało się z misjonarzami w różnoraki sposób: przez modlitwy indywidualne i w czasie niedzielnych Eucharystii, przez ofiarę cierpienia, trudów, przykrości życiowych, zmarzniętych rąk i kwestowania w pojedynkę :) oraz datki materialne - wszystko w intencji misjonarzy!
Każdy kto jeszcze chce wesprzeć swymi ofiarami 2032 misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, medyczną, etc może wysłać sms-a na numer 72 032 o treści „MISJE” lub dokonać wpłatę na konto DZIEŁA POMOCY „AD GENTES”.