22 AKCJA KOLĘDOWANIA MISYJNEGO ZA NAMI!
Dodane przez r_edyta dnia 16.01.2018
Już po raz 22 na terenie parafii Kołaczyce (w tym roku poza Chrzanową) miała miejsce Akcja Kolędowania Misyjnego.
6 stycznia br., w ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO a dla dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych zarazem w MISYJNY DZIEŃ DZIECI, 21 grup kolędniczych skupiających 101 kolędników rozpoczęło AKCJĘ od...
Rozszerzona zawartość newsa
Już po raz 22 na terenie parafii Kołaczyce (w tym roku poza Chrzanową) miała miejsce Akcja Kolędowania Misyjnego.
6 stycznia br., w ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO a dla dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych zarazem w MISYJNY DZIEŃ DZIECI, 21 grup kolędniczych skupiających 101 kolędników rozpoczęło AKCJĘ od uroczystej Mszy św. Sumie z udziałem „przedstawicieli różnych ras i narodowości” przewodniczył i rozesłania kolędników dokonał Ks. Emil Midura.
Tradycją stało się zaangażowanie kolędników w liturgię tego wyjątkowego dnia. Czytań, psalmu, modlitwy wiernych, darów ołtarza wraz z komentarzem oraz pieśni na ofiarowanie - podjęli się bardzo chętnie kolędnicy.
W darach ołtarza zostały złożone: kwiaty, świeca, modlitewnik ucznia - misjonarza, pamiątki kolędowania oraz chleb i wino.
Ostatnim punktem związanym z kościołem parafialnym były pamiątkowe fotki grupowe, po których kolędnicy rozeszli się na wyznaczone wcześniej tereny. W krótkim programie wzywali odwiedzanych parafian do modlitewnej i materialnej pomocy DZIECIOM Z SYRII I LIBANU.
Trud i poświęcenie kolędników oraz jak zwykle duża wrażliwość parafian na potrzeby bliźnich zaowocowały zebraną kwotą pieniężną w wysokości 10 485, 42 zł oraz 6 euro i 10 KR (koronami norweskimi).
Piękny dzień, ładna pogoda to dar od BOGA, od Którego zaczynamy nasze DZIĘKCZYNIENIE. Matce Bożej i Dobrym Aniołom jesteśmy wdzięczni za opiekę nad kolędnikami!
KSIĘDZU MIDURZE dziękujemy za przewodniczenie uroczystej SUMIE oraz rozesłanie kolędników. Cieszymy się, że dostrzegł wielość "przedstawicieli kontynentów". Jesteśmy jedną z nielicznych parafii, która ma tak dużą liczbę kolędników - dzięki czemu AKCJA KOLĘDOWANIA trwa tak krótko.
Nie byłoby AKCJI bez dzieci i młodzieży, która chętnie podjęła się trudu odwiedzania domów naszej parafii. Byli wśród nich i absolwenci naszej szkoły, którzy np. kolędowali z jedną z grup (Ada Rak) lub pomagali w przeprowadzeniu liturgii i nadzorze grupy „maluchów” (Natalia Cieniek), fotografowali (Wojciech Zajdel). Zaangażowanym w LITURGIĘ - DZIĘKUJĘ, w szczególności Kamili Krajewskiej za anielski śpiew i Karolowi Janikowi za królewski akompaniament. Brakuje mi słów by wyrazić mega podziw dla PROJEKTANTÓW strojów, WYKONAWCÓW - przede wszystkim dla każdego KOLĘDNIKA z osobna. Pozostaje mi tylko odesłać do GALERII naszej strony, by tam oglądający fotki mogli dostrzec kreatywność często całych rodzin.
Do RODZIN KOLĘDNIKÓW kierujemy podziękowanie za pomoc w bezpiecznym przebiegu Akcji. Wielu RODZICÓW podjęło się rozwożenia na wyznaczone tereny poszczególnych grup lub odwożenia kolędników do domów po zakończeniu akcji, podliczania ofiar pieniężnych a także troską o coś dla ciała kolędnika :).
Pani PATRYCJI KOZIK DZIĘKUJEMY ZA KWIATY na dar ołtarza oraz naczynie na świecę.
O tym jak wielu w naszej parafii ofiaruje swój czas dla dzieci z krajów misyjnych możemy przekonać się dzięki pamiątkowym zdjęciom WOJCIECHA ZAJDLA, który w tym roku dodatkowo każdemu kolędnikowi wykonał indywidualną fotkę. One nie tylko stanowią dla nas foto relację z przebiegu AKCJI, ale i ukazują efekt końcowy pracy i zaangażowania rodziny w przygotowanie stroju przed kolędowaniem. Bardzo dziękuję w imieniu swoim, kolędników i ich rodzin. Do podziękowań dla Wojciecha dołącza się jury konkursowe, któremu znacznie ułatwił pracę dzięki fotografiom indywidualnym.
Kwota pieniężna, która jak dotąd rośnie z roku na rok, to zasługa naszych BARDZO OFIARNYCH PARAFIAN. Za świadectwo ofiarności SERDECZNE „BÓG ZAPŁAĆ”. Niech w odwiedzanych domach Bóg zawsze gości, niech każdemu kto otworzył swe serce nie braknie miłości, „a wszelkie ciernie, kłopoty i troski blakną w promieniu Bożej bliskości”.
NIECH Pan BÓG za WSZELKIE DOBRO WYNAGRADZA potrzebnymi ŁASKAMI, TYM wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli 22 AKCJĘ KOLĘDOWANIA MISYJNEGO na terenie parafii Kołaczyce.

ZDJĘCIA Z AKCJI DO WGLĄDU W GALERII OGNISKA :)