DIECEZJALNY KONGRES MISYJNY 2017
Dodane przez r_edyta dnia 26.10.2017
21 października 2017 roku, w RZESZOWSKIEJ KATEDRZE, miał miejsce DIECEZJALNY KONGRES MISYJNY. W dniu podsumowującym 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej spotkali...
Rozszerzona zawartość newsa
21 października 2017 roku, w RZESZOWSKIEJ KATEDRZE, miał miejsce DIECEZJALNY KONGRES MISYJNY. W dniu podsumowującym 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej spotkali się członkowie PDM, a wśród nich, w przeważającej liczbie przedstawiciele dziecięcych grup misyjnych naszej diecezji.
Ognisko Misyjne z Kołaczyc, w liczbie 21 członków PDMD wraz z opiekunką GRUPY (p. Edytą Rączka) oraz przedstawicielem rodziców (p. Bożeną Malinowską) solidaryzowało się z innymi grupami w diecezjalnym dziękczynieniu. Nasze Ognisko czynnie uczestniczyło w szeregu diecezjalnych przedsięwzięć misyjnych na przestrzeni 23 lat istnienia naszej grupy, stąd też szczególny powód do DZIĘKCZYNIENIA.
W ramach spotkania kongresowego WOLONTARIUSZE MISYJNI mieli okazję obejrzeć program słowno – muzyczny na temat ewangelizacji, po którym świadectwa posługi misyjnej dali misjonarze naszej diecezji: Ks. Dariusz Miąsik (Ekwador), Ks. Edward Ryfa (Czad) oraz Ks. Jan Radoń (Kazachstan).
Kulminacją dnia była UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Ks. Bp. Kazimierza Górnego. „W homilii bp Kazimierz Górny zwrócił uwagę na poświęcenie misjonarzy, którzy z miłości do Jezusa Chrystusa narażają się na szereg trudności, aby dotrzeć z Ewangelią do tych, którzy jej nie znają. Kaznodzieja podkreślił, że misje i głoszenie Ewangelii są w samym sercu życia Kościoła, a tym samym każdej diecezji. Biskup Górny podziękował dzieciom i ich opiekunom za zainteresowanie misjami, modlitwy i ofiary, które z jednej strony są realną pomocą dla misjonarzy ale jednocześnie ożywiają życie duszpasterskie w parafiach”.
PRZEDSTAWICIELE KOŁACZYCKIEJ GRUPY, w odpowiedzi na zaproszenie Ks. Daniela Nowaka do zaangażowania się w dary ołtarza, złożyli KWIATY, ŚWIĘCĘ, RÓŻANIEC MISYJNY, BOCHEN CHLEBA oraz tradycyjnie CHLEB I WINO.
Nasi PRZEBIERAŃCY KONTYNENTALNI mieli w tym dniu wyjątkowe wzięcie: a to do pamiątkowej fotki (wiele z tzw. doskoku), a to delegacja do Ks. Biskupa, a to do wywiadu z Radiem VIA czy telewizją REGIONALNĄ. Wszystkim, którzy sobotni dzień poświęcili, by dzielić się z innymi darem czasu, modlitwy a przede wszystkim obecnością i strojem kontynentalnym – DZIĘKUJEMY. Szczególne PODZIĘKOWANIA kierujemy do P. Patrycji Kozik, która zasponsorowała kwiaty, święcę oraz przybranie chleba do darów ołtarza. Wyjazd był możliwy dzięki Opiekunce OGNISKA, która pokryła koszty autokaru (430 zł).