I DZIEŃ INTERGRACJI MISYJNEJ
Dodane przez r_edyta dnia 28.06.2017
18 czerwca, w odpowiedzi na zaproszenie Ks. Pawła Gnata, 31 przedstawicieli Ogniska Misyjnego wraz p. Edytą oraz animatorem muzycznym Wojciechem Zajdlem pomogło w przeprowadzeniu...
Rozszerzona zawartość newsa
18 czerwca, w odpowiedzi na zaproszenie Ks. Pawła Gnata, 31 przedstawicieli Ogniska Misyjnego wraz p. Edytą oraz animatorem muzycznym Wojciechem Zajdlem pomogło w przeprowadzeniu Dnia Integracji Misyjnej. Dzień ten został zorganizowany w Gorlicach przy okazji FESTYNU PARAFIALNEGO i rozpoczął się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył oraz homilię wygłosił Ks. Daniel Nowak. Kołaczycka ekipa odpowiadała za czytania, psalm, modlitwy wiernych oraz dary ołtarza. Nasi przedstawiciele prezentując się w strojach kontynentalnych podczas wyznaczonych czynności liturgicznych przyczynili się do podkreślenia misyjnego charakteru gorlickiej południowej Mszy św.
Po Mszy św. nasz super muzyczny ENZO poprowadził POKAZ MODY KONTYNENTALEJ, w czasie którego cztery grupy „kołaczyckich przebierańców” zaprezentowało stroje z różnych stron świata. (Wreszcie nasze tzw. stroje kolędnicze prezentowały się w całej okazałości, bez dodatkowych warstw ocieplających jak to jest zimą podczas kolędowania). Prezentacje grup przeplatały zabawy integracyjne.
Kolejnym punktem DNIA było rozstrzygnięcie konkursu misyjnego i wręczenie nagród. Prace można było oglądać na ustawionej przed kościołem WYSTAWIE.
Po „zrzuceniu kontynentalnych ubranek” czekał na nas ciepły posiłek. A po nim, przechodząc wokół kościoła, mogliśmy zwiedzić STOISKO MISYJNE ( a w nim domki, zwierzęta z Afryki, naczynia i ubrania).
Losowe NIESPODZIANKI od Księdza Daniela też budziły emocje - było dużo RADOCHY przy odbiorze fantów.
A jak ruszyliśmy na karuzele, to niektórzy zapomnieli o upływającym czasie – dobrze, że plac kościelny mały a koszulki PDMD pięknie się odznaczały w tłumie :D.
Nam CZAS w GORLICACH upłynął RADOŚNIE !!! Ci, którzy nie byli - niech ŻAŁUJĄ!!!

W imieniu KOŁACZYCKIEJ EKIPY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA kierujemy do:
- Opatrzności Bożej za dar pogody i bezpieczną „eskapadę” do Gorlic,
- Ks. Daniela Nowaka z Referatu Misyjnego za sponsorowanie nam autokaru (500 zł) oraz losowe NIESPODZIANKI a było ich około 40,
- Ks. Pawła z Gorlic za zorganizowanie nam ciepłego posiłeku, gratisy na przejazdy karuzelami. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością i serdecznością ze strony mieszkańców parafii św. Jadwigi Królowej, którzy byli zaangażowani w FESTYN PARAFIALNY.
- P. Teresie ze STOISKA MISYJNEGO za fistaszki ,
- P. Aleksandrze z Rzeszowa za informacje dotyczące zbiórki makulatury na budowę studni w Afryce,
- P. Patrycji Kozik za bukiet do darów ołtarza,
- Wojciechowi Zajdel , za prowadzenie POKAZU KONTYNETALNEGO i zabaw integracyjnych. Z tym animatorem każda impreza jest udana – to GOŚĆ do TAŃCA i do RÓŻAŃCA!!!
- P. Angelinie Dranka za profesjonalne pamiątkowe fotki,
- Wiktorowi Hendzel za mniej profesjonalne, ale równie ciekawe ujęcia z Gorlic
- 31 przedstawicielom PDMD w Kołaczycach - za poświęcenie czasu wolnego, za super przebieranki a przede wszystkim dar wspólnej modlitwy i zabawy. Rodzicom za makijaże, uczesania, etc. - niektórym też za przyjazd do Gorlic.

ZDJĘCIA z I DNIA INTEGRACJI MISYJNEJ do wglądu w GALERII OGNISKA