MISYJNA MAJÓWKA 2017
Dodane przez r_edyta dnia 21.05.2017
Dnia 9 maja 2017 roku 25 przedstawicieli Ogniska Misyjnego w Kołaczycach pod opieką p. Marzeny Samborskiej, p. Edyty Rączka oraz p. Marcina Krupy i gościnnie towarzyszącemu nam Sebastianowi Jachymowi uczestniczyło w MISYJNEJ MAJÓWCE w KROŚNIE. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania zorganizowanego przez Siostry Klawerianki było...
Rozszerzona zawartość newsa
Dnia 9 maja 2017 roku 25 przedstawicieli Ogniska Misyjnego w Kołaczycach pod opieką p. Marzeny Samborskiej, p. Edyty Rączka oraz p. Marcina Krupy i gościnnie towarzyszącemu nam Sebastianowi Jachymowi uczestniczyło w MISYJNEJ MAJÓWCE w KROŚNIE. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania zorganizowanego przez Siostry Klawerianki było hasło: "IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ…” a gośćmi specjalnymi byli m.in: s. Jolanta Burdak i o. Benvindo Rodrigues z Cabo Verde.
Majówkę rozpoczęto przywitaniem grup, które dotarły do Bazyliki Trójcy Przenajświętszej w Krośnie. Każdy ze zgromadzonych otrzymał przed Mszą Świętą szarfę z imieniem i nazwiskiem misjonarza oraz krajem, w którym prowadzi działalność misyjną. Szarfa była nie tylko świetną dekoracją przy dziecięcych wzniesionych dłoniach, ale dla każdego uczestnika była namacalną intencją Mszy Świętej oraz pamiątką wzywającą do modlitewnego wsparcia konkretnego misjonarza. Niestety, zabrakło wśród nas Ks. Abpa Adama Szala, który w tym czasie łączył się z nami duchowo a MISJE wspierał ofiarując swoje cierpienia. Przewodnictwa w koncelebrze, w zamian za znajdującego się w szpitalu Ks. Abpa, dostąpił kapłan z Nowego Sącza z największą liczbą adoptowanych dzieci, bo aż 70.
Tradycyjnie już, Kołaczyce, w odpowiedzi na zaproszenie S. Klawerianek, zajęło się muzyczną stroną Eucharystii. W tym roku podjął się tego szkolny zespół pod kierunkiem p. Marcina Krupy i z gościnnym udziałem Sebastiana Jachyma. Ognisko odpowiadało również za modlitwę powszechną, którą poprowadzili przedstawiciele naszej grupy przebrani w stroje kontynentalne.
Po Mszy Świętej miał miejsce przemarsz grup z krośnieńskiej BAZYLIKI przez RYNEK do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W myśl przewodnią spotkania szliśmy i wyjątkowo głośnym śpiewem, mimo iż ostatni i jak zwykle bez flag państwowych, których dla nas zabrakło, dzieliliśmy się z mijanymi ludźmi radością tego wyjątkowego spotkania.
Na hali w klimat Wysp Zielonego Przylądka przenosił „kącik z domem” z Cabo Verde, Siostry z Afryki uczące w szkole piosenek oraz słów w ich języku ojczystym, wystawa prac plastycznych dzieci z Cabo Verde, do których można było również napisać list a przede wszystkim goście specjalni. I jak co roku, HALA – to KONKURSY, KUCHNIA MISJONARZA, TARG PO BAOBABEM, MALOWNIE TWARZY, FRYZURY ŚWIATA, LOTERIA FANTOWA.
Otatnie punkty programu to wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Praca POLSKIEGO MISJONARZA”, losowanie nagród głównych dla uczestników LOTERII FANTOWEJ i BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MISYJNE.
Uczestnicy (około 1300 osób :o) Misyjnej Majówki 2017 w Krośnie swą obecnością dali świadectwo duchowej i materialnej pomocy dzieciom żyjącym w Afryce a w odpowiedzi na prośbę S. Jolanty Burdak pomogli w realizacji projektu misyjnego – WSPARCIE DLA PRZEDSZKOLA ROSY – MAR.
Tradycją lat ubiegłych, nasza grupa w drodze powrotnej zahaczyła jeszcze o McDonald’s.

DZIĘKUJEMY:
- Panu Bogu za dar bezdeszczowej pogody,
- Siostrom Klaweriankom za zorganizowanie MAJÓWKI a WOLONTARIUSZOM za pomoc w bezpiecznym oraz radosnym przebiegu tego spotkania,
- P. Marzenie Grygiel za załatwienie autokaru,
- P. Kierowcy i wszystkim pasażerom (TYM Z BRZOSTKU i TYM Z KOŁACZYC) za życzliwą atmosferę w czasie jazdy i nie tylko,
- P. Marcinowi Krupie, Sebastianowi Jachymowi oraz ZESPOŁOWI MUZYCZNEMU ZSPiG Kołaczyce za oprawę Liturgiczną uroczystej Mszy Świętej oraz przerywniki zagrane i zaśpiewane na hali MOSiR,
- P. Robertowi Puchalskiemu za rewelacyjne nagłośnienie krośnieńskiej FARY,
- EKIPIE „PRZEBIERAŃCÓW” za piękne przebrania i chętne zaangażowanie w modlitwę powszechną
- a przede wszystkim ANONIMOWEMU SPONSOROWI za pokrycie kosztów przejazdu autokarem (200 zł).

Zdjęcia z MAJÓWKI - do wglądu w GALERII OGNISKA.