INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW MISYJNEJ MAJÓWKI W KROŚNIE!
Dodane przez r_edyta dnia 05.05.2017
Dnia 9 maja 2017 roku (wtorek) odbędzie się Misyjna Majówka w Krośnie pod hasłem : IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ…. Gościem tegorocznego spotkania będzie m.in. s. Jolanta Burdak. Celem spotkania jest uwrażliwienie dzieci na potrzebę pomocy ich rówieśnikom żyjącym w Afryce oraz włączenie ich w dzieło pomocy misjom. W tym roku będziemy...
Rozszerzona zawartość newsa
Dnia 9 maja 2017 roku (wtorek) odbędzie się Misyjna Majówka w Krośnie pod hasłem : IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ…. Gościem tegorocznego spotkania będzie m.in. s. Jolanta Burdak. Celem spotkania jest uwrażliwienie dzieci na potrzebę pomocy ich rówieśnikom żyjącym w Afryce oraz włączenie ich w dzieło pomocy misjom. W tym roku będziemy modlitwą oraz ofiarą m.in. przez zakup losu czy pamiątki misyjnej wspierać dzieci z Cabo Verde. Siostra Jolanta pisze: „ W Ribeira da Barca na wyspie Santiago, od 20 lat działa Przedszkole Rosy – Mar. Dzieci, które do nich uczęszczają bardzo często są sierotami lub pochodzą z ubogich rodzin. Większość czasu spędzają na ulicy. Przedszkole jest jedyną szansą, aby wyrwać je z tej trudnej sytuacji, otoczyć opieką, czysto ubrać i zapewnić im dożywianie. Przedszkole jest płatne a ich rodziny są zbyt biedne, aby opłacić posiłki i zapewnić dzieciom podstawowe materiały szkolne. Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w realizacji projektu misyjnego – WSPARCIE DLA PRZEDSZKOLA ROSY – MAR, abyśmy mogły zapewnić najuboższym dzieciom godne warunki życia i nauki. W imieniu dzieci, które dzięki Waszemu wsparciu, będą mogły każdego dnia otrzymywać posiłki oraz uczyć się pisać i rysować, serdecznie dziękujemy”.

Plan MISYJNEJ MAJÓWKI W KROŚNIE dla naszej grupy:
7:15 – zbiórka przy FONTANNIE na RYNKU (proszę o punktualność ponieważ autobus podjeżdża z GRUPĄ BRZOSTECKĄ i zabiera nas z przystanku autobusowego)
• Ok. 7:30 – wyjazd do Krosna (wyjeżdżamy wcześniej ze względu na GRUPĘ MUZYCZNĄ, która odpowiada za stronę muzyczną Liturgii Mszy Świętej )
• 9:30 - BAZYLIKA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Krośnie (przywitanie grup)
• 10:00 – MSZA ŚWIETA pod przewodnictwem ks. Abpa Adama Szala
• 11:00 – „Idźcie i głoście” – przemarsz grup na HALĘ MOSiR
• 11:30 – wyprawa misyjna na Cabo Verde (Spotkanie z s. Jolantą Burdak i gośćmi z Afryki, Kuchnia misjonarza, Targ pod Baobabem i wspólne zabawy)
• 13:30 – Losowanie nagród
• Ok. 14:00 – Misyjne błogosławieństwa
• W drodze powrotnej Mc Donald’s Krosno
• Przewidywany powrót ok. godz. 16:00
Nie wszyscy oddali zgody rodziców i nie wszyscy uregulowali wpłatę kwoty 5 zł (tradycyjnie na pokrycie kosztów posiłku i pamiątkowego zestawu, który otrzymuje każdy uczestnik na HALI SPORTOWEJ). Koszt podróży pokrywa ANONIMOWY OFIARODAWCA. Zabrać ze sobą małą „SAKIEWKĘ” na wsparcie projektu misyjnego wyżej wspomnianego :D
Trzeba uwzględnić też coś przeciwdeszczowego (przejście z Bazyliki na Halę), ubrać się w „cebulkę” i raczej na sportowo (biorąc pod uwagę Mszę świętą w Bazylice)
Organizator nie biorą odpowiedzialności za telefony komórkowe zabierane przez uczestników. W razie potrzeby Organizator służy własnym telefonem. Koszulki PDMD zakładamy pod kurtki, bo jutro ma być chłodniej.