KONKURS NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ KOLĘDNIKA MISYJNEGO
Dodane przez karolina992 dnia 31.10.2007

Został zapoczątkowany przez opiekuna grupy i ściśle związany z Akcją Kolędnicy Misyjni. Początkowo strojami i charakteryzacją zajmowała się p. Edyta Rączka. Z każdym jednak rokiem wzrastała liczba kolędników i niemożliwa stała się charakteryzacja wszystkich przed uroczysta Mszą św. Rozwiązaniem było ogłoszenie konkursu, który wpisał się w tradycję grupy i organizowany jest corocznie. Z roku na rok przebrania stają się coraz ciekawsze, bardziej pracochłonne i pomysłowe. Przy wyborze laureatów, jury ma trudną decyzję. Nagrody w ostatnich latach za sprawą sponsorów są wartościowe i wywołują zadowolenie u „małych misjonarzy” oraz mobilizują do twórczych pomysłów na strój i ciekawych projektów.
Na początku roku formacyjnego 2018/2019 przyjęto propozycję, aby po 23 Akcji Kolędowania Misyjnego zamiast nagród w postaci "fantów" laureaci i wyróżnieni wyjechali na jednodniową wycieczkę (w dowolnym miesiącu drugiego semestru).

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizator: mgr Edyta Rączka – opiekun grupy.
2. Uczestnicy: wszyscy Kolędnicy Misyjni.
3. Cele Konkursu:
· uwrażliwianie na potrzeby bliźnich,
· promowanie bezinteresowności,
· zachęcanie do zdrowego współzawodnictwa i prezentacji swoich pomysłów,
· poszerzenie wiadomości z zakresu znajomości strojów kontynentalnych,
· integracja rodziny.
4. Przebieg konkursu:
· Uczniowie w strojach dzieci, ludzi z różnych kontynentów, misjonarzy duchownych i świeckich, postaci związanych z Bożym Narodzeniem uczestniczą w AKCJI KOLĘDNICY MISYJNI.
· Każdej grupie kolędniczej wykonane zostaje zdjęcie.
· Zdjęcia przegląda JURY typując swoich kandydatów. LAUREATAMI zostają kolędnicy, których stroje są prezentowane po raz pierwszy. Stroje z wypożyczalni lub wykorzystane w poprzednich latach, ale ciekawie zmienione, typują uczestnika do miana WYRÓŻNIONY.
W KAŻDEJ KATEGORII WYBIERANY JEST 1 LAUREAT I 1 WYRÓŻNIONY. Poza kategorią MĘDRCY/KRÓLOWIE (Tu należy określić się, za którego Króla się przebieramy i max może być trzech nagrodzonych lub wyróżnionych)
· Opiekun grupy otrzymuje typy każdego z jurorów, które sumuje i podaje do wiadomości ogółu.
5. Skład JURY:
· p. LUCYNA MAZIARZ,
· p. MARZENA MERKWA,
· p. DOROTA PACOCHA,
· p. ANNA RÓG,
· p. MAŁGORZATA SKICKA.
6. Kryteria ocen:
· oryginalność stroju,
· charakteryzacja,
· projekt i wykonanie,
· znajomość strojów kontynentalnych.
7. Nagrody:
· Laureaci i wyróżnieni otrzymują pamiątkowe dyplomy. Ponadto, dla każdego uczestnika przewidziany jest symboliczny ANIOŁEK (wskazujący na rok udziału w konkursie). Sponsorem nagród jest opiekun grupy oraz LUDZIE DOBREJ WOLI I WIELKIEGO SERCA.