Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Forum
  Ciekawe Strony
  Kontakt
  Księga Gości

PDMD

PDMD W KOŁACZYCACH

DZIEŃ MISYJNY

GRUPY KONTYNENTALNE

O KONTYNENTACH

SPOTKANIA

ADOPCJA SERCA

PATRON GRUPY

PATRON NA ROK

KONKURSY

KOLĘDOWANIE

WYPOŻYCZALNIA

WSPOMNIENIA

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

NASZA TWÓRCZOŚĆ

MARGARETKI

ŻYWY RÓŻANIEC

MAŁY KATECHIZM

MAŁY SŁOWNIK

PREZENTACJE

VIDEO

DO POBRANIA

INNE
  Galeria
  Humor
  Avatary

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Kaska Sypien
Avatar

Punktacja:
Ogólne: 435
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~karol22290 (354 pkt.)
3) ~karolinalechwar (185 pkt.)
4) ~zuzia sawa (148 pkt.)
5) ~nikol165 (148 pkt.)
6) ~klaudia123 (134 pkt.)

Ankieta
Pogłębiam wiedzę religijną systematycznie czytając:

PISMO ŚWIĘTE

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

PRASĘ KATOLICKĄ

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Pomóż
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Zbieraj z Nami
Polskie Serce
Reklama

PDMD

MISYJNA MAJÓWKA 2017
Dnia 9 maja 2017 roku 25 przedstawicieli Ogniska Misyjnego w Kołaczycach pod opieką p. Marzeny Samborskiej, p. Edyty Rączka oraz p. Marcina Krupy i gościnnie towarzyszącemu nam Sebastianowi Jachymowi uczestniczyło w MISYJNEJ MAJÓWCE w KROŚNIE. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania zorganizowanego przez Siostry Klawerianki było hasło: "IDŹCIE I GŁOŚCIE EWANGELIĘ…” a gośćmi specjalnymi byli m.in: s. Jolanta Burdak i o. Benvindo Rodrigues z Cabo Verde.
Majówkę rozpoczęto przywitaniem grup, które dotarły do Bazyliki Trójcy Przenajświętszej w Krośnie. Każdy ze zgromadzonych otrzymał przed Mszą Świętą szarfę z imieniem i nazwiskiem misjonarza oraz krajem, w którym prowadzi działalność misyjną. Szarfa była nie tylko świetną dekoracją przy dziecięcych wzniesionych dłoniach, ale dla każdego uczestnika była namacalną intencją Mszy Świętej oraz pamiątką wzywającą do modlitewnego wsparcia konkretnego misjonarza. Niestety, zabrakło wśród nas Ks. Abpa Adama Szala, który w tym czasie łączył się z nami duchowo a MISJE wspierał ofiarując swoje cierpienia. Przewodnictwa w koncelebrze, w zamian za znajdującego się w szpitalu Ks. Abpa, dostąpił kapłan z Nowego Sącza z największą liczbą adoptowanych dzieci, bo aż 70.
Tradycyjnie już, Kołaczyce, w odpowiedzi na zaproszenie S. Klawerianek, zajęło się muzyczną stroną Eucharystii. W tym roku podjął się tego szkolny zespół pod kierunkiem p. Marcina Krupy i z gościnnym udziałem Sebastiana Jachyma. Ognisko odpowiadało również za modlitwę powszechną, którą poprowadzili przedstawiciele naszej grupy przebrani w stroje kontynentalne.
Po Mszy Świętej miał miejsce przemarsz grup z krośnieńskiej BAZYLIKI przez RYNEK do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W myśl przewodnią spotkania szliśmy i wyjątkowo głośnym śpiewem, mimo iż ostatni i jak zwykle bez flag państwowych, których dla nas zabrakło, dzieliliśmy się z mijanymi ludźmi radością tego wyjątkowego spotkania.
Na hali w klimat Wysp Zielonego Przylądka przenosił „kącik z domem” z Cabo Verde, Siostry z Afryki uczące w szkole piosenek oraz słów w ich języku ojczystym, wystawa prac plastycznych dzieci z Cabo Verde, do których można było również napisać list a przede wszystkim goście specjalni. I jak co roku, HALA – to KONKURSY, KUCHNIA MISJONARZA, TARG PO BAOBABEM, MALOWNIE TWARZY, FRYZURY ŚWIATA, LOTERIA FANTOWA.
Otatnie punkty programu to wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Praca POLSKIEGO MISJONARZA”, losowanie nagród głównych dla uczestników LOTERII FANTOWEJ i BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MISYJNE.
Uczestnicy (około 1300 osób smiley) Misyjnej Majówki 2017 w Krośnie swą obecnością dali świadectwo duchowej i materialnej pomocy dzieciom żyjącym w Afryce a w odpowiedzi na prośbę S. Jolanty Burdak pomogli w realizacji projektu misyjnego – WSPARCIE DLA PRZEDSZKOLA ROSY – MAR.
Tradycją lat ubiegłych, nasza grupa w drodze powrotnej zahaczyła jeszcze o McDonald’s.

DZIĘKUJEMY:
- Panu Bogu za dar bezdeszczowej pogody,
- Siostrom Klaweriankom za zorganizowanie MAJÓWKI a WOLONTARIUSZOM za pomoc w bezpiecznym oraz radosnym przebiegu tego spotkania,
- P. Marzenie Grygiel za załatwienie autokaru,
- P. Kierowcy i wszystkim pasażerom (TYM Z BRZOSTKU i TYM Z KOŁACZYC) za życzliwą atmosferę w czasie jazdy i nie tylko,
- P. Marcinowi Krupie, Sebastianowi Jachymowi oraz ZESPOŁOWI MUZYCZNEMU ZSPiG Kołaczyce za oprawę Liturgiczną uroczystej Mszy Świętej oraz przerywniki zagrane i zaśpiewane na hali MOSiR,
- P. Robertowi Puchalskiemu za rewelacyjne nagłośnienie krośnieńskiej FARY,
- EKIPIE „PRZEBIERAŃCÓW” za piękne przebrania i chętne zaangażowanie w modlitwę powszechną
- a przede wszystkim ANONIMOWEMU SPONSOROWI za pokrycie kosztów przejazdu autokarem (200 zł).

Zdjęcia z MAJÓWKI - do wglądu w GALERII OGNISKA.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Urodziny:

Losowy cytat
"Ty i ja jesteśmy jak kable, a pršdem jest Bóg". - Matka Teresa z Kalkuty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Modlitwa Misyjna Dzieci
Panie Jezu, pragnę zostać pomocnikiem misjonarzy i nieść pomoc duchową i materialną dzieciom z krajów misyjnych: dzieciom, które Cię nie znają, dzieciom bezdomnym i opuszczonym, dzieciom cierpiącym głód i pozbawionym wszelkiej opieki lekarskiej. Ofiaruję Ci za nie codzienną modlitwę, pracę, naukę i dobre uczynki, a także ofiarę z drobnych wyrzeczeń - na chleb dla głodnych, lekarstwo dla chorych, naukę i katechezę dla wszystkich, na wielką radość zjednoczenia z Tobą, Panie Jezu.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

~piterlos
DATA: 29.12.2015 13:49
http://www.zaufaj.com
/maly-katechizm.html JAKBY SIĘ KATECHIZM ZGUBIŁsmiley

^r_edyta
DATA: 06.10.2015 23:32
Zwracajcie uwagę w GRACH na to by nie powtarzać haseł, pytań itd