Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Forum
  Ciekawe Strony
  Kontakt
  Księga Gości

PDMD

PDMD W KOŁACZYCACH

DZIEŃ MISYJNY

GRUPY KONTYNENTALNE

O KONTYNENTACH

SPOTKANIA

ADOPCJA SERCA

PATRON GRUPY

PATRON NA ROK

KONKURSY

KOLĘDOWANIE

WYPOŻYCZALNIA

WSPOMNIENIA

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

NASZA TWÓRCZOŚĆ

MARGARETKI

ŻYWY RÓŻANIEC

MAŁY KATECHIZM

MAŁY SŁOWNIK

PREZENTACJE

VIDEO

DO POBRANIA

INNE
  Galeria
  Humor

Najaktywniejsi
Na miejscu 1 jest:
~Kaska Sypien

Punktacja:
Ogólne: 513
Bonusy: 0
Kary: 0

2) ~karol22290 (422 pkt.)
3) ~karolinalechwar (199 pkt.)
4) ~nikol165 (148 pkt.)
5) ~zuzia sawa (148 pkt.)
6) ~monikaw (144 pkt.)

Ankieta
Pogłębiam wiedzę religijną systematycznie czytając:

PISMO ŚWIĘTE

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

PRASĘ KATOLICKĄ

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Pomóż
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Zbieraj z Nami
Polskie Serce
Reklama

PDMD

Zobacz Temat
Strona OGNISKA MISYJNEGO z KOŁACZYC | GRY | GRY
Strona 7 z 7 << < 4 5 6 7
Autor RE: Zagadki logiczne ;)
~zuzia sawa
Użytkownik

Dodane dnia 30.01.2014 20:48
(PRAWIDŁOWA ODP. TO 0 - PRZECZYTAJ DOKŁADNIEJ)

Słońce jest źródłem ciepła i światłą na Ziemi i czyni ją miejscem , gdzie może istnieć życie. Światło rozchodzi się z prędkością 300 000 km/s . Obliczono , że czas przejścia światłą ze Słońca na Ziemię jest równy 8 min 20 s . jaka jest odległośc Ziemi do Słońca ?

Now this is not the end. It is not even the be­gin­ning of the end. But it is, perhaps, the end of the be­gin­ning.
43696561 Wyślij Prywatną Wiadomość
~Kaska Sypien
Użytkownik

Dodane dnia 22.08.2014 19:12
150000000 km?
Bo 8*60 = 480 + 20 = 500 s
500 s * 300 000 = 150 000 000

Ode mnie taka zagadka może dziwna, nie zdziwię się, jeśli nie będziecie znali odpowiedzi, albowiem nawiązuje ona do Pieśni Lodu i Ognia.

Dlaczego Starkowie nigdy nie chorują na Alzheimera?

Kłamstwo i prawda. Czym jest prawda? Zaprzeczeniem kłamstwa? Czy stwierdzeniem faktu? A jeżeli fakt jest kłamstwem, czym wówczas jest prawda? (...) Prawda jest okruchem lodu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mam powiedzieć coś mądrego? Po co? Przecież nie warto. Wyśmieją mnie. A w ostatecznym rozrachunku słowa są tylko wiatrem. Lekkim podmuchem wiatru.
45171869 http://ask.fm/KatarzynaSypien Wyślij Prywatną Wiadomość
~karol22290
Użytkownik

Dodane dnia 16.09.2014 15:59
Yhm, trudne pytanie. To znaczy, dla mnie trudne, ponieważ nigdy tego nie czytałem. Myślę jednak, że oni nigdy nie chorują na Alzheimera, ponieważ wszystko się odbywa w fikcyjnym świecie. Ewentualnie, mogło tak być, że jeszcze nikt nie zachorował, lecz w następnych częściach, książki dopiero pojawi się chory na Alzheimera.

A ode mnie:
Farmer ma pole w kształcie kwadratu. Idzie bokiem pola. Pierwszy bok idzie 80 sekund, drugi bok idzie 80 sekund, trzeci bok idzie 80 sekund, a czwarty idzie 1 minute i 20 sekund. Dlaczego?

ps. Cały czas idzie tym samym tempem. smiley

Jest w ciele ludzkim zdolność wyrażania miłości,
tej miłości, w której człowiek staje się darem.- Ojciec Święty Jan Paweł II smiley
45378050 Wyślij Prywatną Wiadomość
~Kaska Sypien
Użytkownik

Dodane dnia 18.09.2014 17:46
Nie, nie chorują na Alzheimera, ponieważ Północ Pamięta xD (takie hasełko, krążące po Westeros o Północy i rodzie Starków.

Karolu, minuta ma 60 sekund, 60+20 = 80, więc idzie tyle samo xD

To ode mnie teraz coś o Włady Pierścieni ;P
Dlaczego Władcę Pierścieni kręcono w Nowej Zelandii? (Podpowiedź jest w jednym z tytułów filmów z cyklu LOTR.)

Kłamstwo i prawda. Czym jest prawda? Zaprzeczeniem kłamstwa? Czy stwierdzeniem faktu? A jeżeli fakt jest kłamstwem, czym wówczas jest prawda? (...) Prawda jest okruchem lodu.

Mam powiedzieć coś mądrego? Po co? Przecież nie warto. Wyśmieją mnie. A w ostatecznym rozrachunku słowa są tylko wiatrem. Lekkim podmuchem wiatru.
~karol22290
Użytkownik

Dodane dnia 05.11.2014 17:59
Myślę, że dlatego (nigdy nie czytałem 'Władcy Pierścieni', ale myślę, że kiedyś przeczytam, lub oglądnę film), ponieważ Nowa Zelandia ma bardzo piękne krajobrazy, które przydały się do nakręcenia tego filmu. Są tam ośnieżone góry, bajkowe doliny, pięknie usytuowane jeziora, rwące rzeki i dzikie lasy. Jest tam pięknie! smiley

To ode mnie zagadka matematyczna. smiley

Wilk zobaczył zająca w odległości 200 m i zaczął go gonić z prędkością 20 m/s. W tym samym momencie zając zobaczył wilka i zaczął uciekać z prędkością 15 m/s. Do bezpiecznej nory miał 300 m. Czy zając zdoła uciec przed wilkiem? smiley

tej miłości, w której człowiek staje się darem.- Ojciec Święty Jan Paweł II smiley
~nataliacieniek
Użytkownik

Dodane dnia 30.01.2015 19:37
Wielki post trwa 40 dni

Dlaczego ksiądz ma 33 guziki przy sułtanie?

Natalia Cieniek

"Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka, niszcząc jego wolność, depcząc jego godność i hołdując egoizmowi. " św. Jan Paweł II
Wyślij Prywatną Wiadomość
~Kaska Sypien
Użytkownik

Dodane dnia 31.01.2015 20:04
Karolu, oprócz pięknych krajobrazów chodziło o to, że w Stanach nie mieli dwóch wież ;P

Zając uciekł, bo miał 5 sekund przewagi xD Tak w sumie to niezłe te zagadki wymagające liczenia, dzięki nim przypominam sobie stare wzory z fizy ;PP

Natalio, nie wiem na pewno, ale obstawiam, że to na pamiątkę każdego roku, który przeżył na ziemi Jezus.

Niestety ze swojej strony nie mam kompletnych pomysłów na zagadki, ale czekam na coś z Waszej strony, bo niektóre zagadki są na serio fajne smiley

~karol22290
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2015 09:03
Teraz zadanie, ode mnie, a właściwie od mojego podręcznika z matmy xD

W klasie VI a jest 25 uczniów, w klasie VI b jest o 20% uczniów więcej niż w klasie VI a. Ilu uczniów jest w klasie VI b?

Wybrałem łatwe zadanie, bo wiecie, są ferie! smiley

~Kaska Sypien
Użytkownik

Dodane dnia 04.02.2015 17:18
W klasie VIb jest 30 uczniów smiley
(W sumie to zazdroszczę, u mnie w podręczniku tylko pierwiastki, potęgi i twierdzenie Pitagorasa :/ )

Z braku lepszych zagadek, wkleję tą. Może o niej już gdzieś słyszeliście? smiley

5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków. Który z nich hoduje rybki?

Norweg zamieszkuje pierwszy dom
Anglik mieszka w czerwonym domu.
Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego.
Duńczyk pija herbatkę.
Palacz papierosów light mieszka obok hodowcy kotów.
Mieszkaniec żółtego domu pali cygara.
Niemiec pali fajkę.
Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.
Palacz papierosów light ma sąsiada, który pija wodę.
Palacz papierosów bez filtra hoduje ptaki.
Szwed hoduje psy.
Norweg mieszka obok niebieskiego domu.
Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.
Palacz mentolowych pija piwo.
W zielonym domu pija się kawę.
Zakłada się, że domy ustawione są w jednej linii (1-2-3-4-5), a określenie "po lewej stronie" w punkcie 3. dotyczy lewej strony z perspektywy naprzeciw tych domów (tj. dom o numerze n jest bezpośrednio po lewej stronie domu n+1).

~Greta
Użytkownik

Dodane dnia 27.02.2016 18:10
Wydaje mi sie ze rybki hoduje niemiec bo jest napisane ze w zielonym domu pija sie kawe a w innych domach sa juz zwierzeta. Wystarczy zrobic taka tabelke i podzielic na 5 kolumn i 5 wersow i stopniowo logicznie wypelniac zaczynajac od domu norwega ,ktory jest najprostszy do rozwiazania.Niemiec z tego co mi wyszlo pije kawe mieszka w zielonym domu i pali marlboro. Po rozwiazaniu tabelki wyszlo mi ,ze tylko niemiec nie ma zwierzecia. I to jest napewno dobra odpowiedz.

Jak w 3 ruchach włożyć słonia do lodówki?
Jak w czterwch ruchach włożyć żyrafę?
~Kaska Sypien
Użytkownik

Dodane dnia 28.02.2016 15:18
Ad. SŁOŃ
1 - Otworzyć lodówkę
2 - Włożyć do niej słonia
3 - Zamknąć lodówkę

Ad. ŻYRAFA
1 - Otworzyć lodówkę
2 - Wyjąć z niej słonia
3 - I włożyć żyrafę
4 - Zamknąć lodówkę

XD

Dziewczynka miała sześć zapałek, bo to była bardzo biedna dziewczynka z zapałkami. Chciała je sprzedać bardzo bogatemu królewiczowi.
Ale on powiedział: Zrób z tych zapałek cztery trójkąty a ożenię się z tobą i będziesz miała całe królestwo. Ponieważ była to dziewczynka biedna ale z wyobraźnią, zrobiła to bez trudu. Jak?

~Greta
Użytkownik

Dodane dnia 04.03.2016 15:21
MYŚLĘ ŻE POŁAMAŁA ZAPAŁKI NA PÓŁ

Mamy trzy pudełka. W jednym pudełku znajdują się dwie czarne gałki (CC), w drugim dwie białe gałki (Bsmiley, a w trzecim jedna biała gałka i jedna czarna gałka (BC). Na przykrywkach tych pudełek znajdują się odpowiednie napisy.

Jeddnakże jakiś figlarz pokręcił pokrywki w ten sposób, że każde pudełko jest teraz niewłaściwie oznaczono. Nasze zadanie polega na tym, aby wyjmować po jednej gałce z dowolnego pudełka i nie zaglądając do środka stwierdzić, w którym pudełku jakie gałki się znajdują.

Pytanie: Ile co najmniej gałek należy wyjąć, aby stwierdzić zawartość wszystkich trzech pudełek?

~Kaska Sypien
Użytkownik

Dodane dnia 04.03.2016 21:04
Nie, po prostu ułożyła kwadrat, a potem w nim przekątne, więc powstały 4 trójkąty smiley

Moim zdaniem wystarczy wyjąć tylko jedną, tę ze skrzynki oznaczonej BC, i wtedy (bo nazwy są zamienione) jeśli wyciągniemy białą kulkę to druga też jest biała, a jeśli czarną to druga też jest czarna. Sugerując się tym i pomieszanymi nazwami w przykładowo pudełku BB jeśli z BC wyjmiemy kulkę białą muszą być kulki CC , a w CC muszą być BC. Taa, tłumaczę to trochę nielogicznie, ale wracając do meritum: wystarczy tylko jedna kulka.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Cezar i Kleopatra leżą martwi na podłodze, pod otwartym oknem, dookoła nich jest pełno wody i szkła, ale na ich ciele nie ma żadnych śladów, nie zostali też otruci. Jak zginęli?

Powodzenia smiley

~Greta
Użytkownik

Dodane dnia 19.03.2016 13:56
myślę ze:
Są to ryby ,które zginęły wskutek tego ,że spadło akwarium , ponieważ był zbyt silny podmuch wiatru.

Rybak złowił leszcza o dł. 50 cm, głowa jego była dł. 10 cm, ogon 112 grzbietu. Ile ważył kilogramowy leszcz?
~Kaska Sypien
Użytkownik

Dodane dnia 20.03.2016 18:49
Kilogram XD

Okej, to teraz trochę filozoficznie... skoro Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, ten człowiek żył w raju, był rozumny itd to dlaczego prawdą jest ewolucja wg Darwina? Bo na to, że człowiek pochodzi od małpy jest masa dowodów, ale z drugiej strony Biblia mówi coś innego... Jak to możliwe?

Strona 7 z 7 << < 4 5 6 7
Skocz do Forum:
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Losowy cytat
"W sercu i duszy uczyniłam miejsce dla całego świata". - Paulina Jaricot
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie

Modlitwa Misyjna Dzieci
Panie Jezu, pragnę zostać pomocnikiem misjonarzy i nieść pomoc duchową i materialną dzieciom z krajów misyjnych: dzieciom, które Cię nie znają, dzieciom bezdomnym i opuszczonym, dzieciom cierpiącym głód i pozbawionym wszelkiej opieki lekarskiej. Ofiaruję Ci za nie codzienną modlitwę, pracę, naukę i dobre uczynki, a także ofiarę z drobnych wyrzeczeń - na chleb dla głodnych, lekarstwo dla chorych, naukę i katechezę dla wszystkich, na wielką radość zjednoczenia z Tobą, Panie Jezu.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

^r_edyta
DATA: 01.07.2017 10:26
TAJEMICA SPOWIEDZI I MSZY SW. - kolejny fragment dodany ( PRZYGOTOWANIE DARÓW OFIARNYCH)

~piterlos
DATA: 29.12.2015 13:49
http://www.zaufaj.com
/maly-katechizm.html JAKBY SIĘ KATECHIZM ZGUBIŁsmiley

^r_edyta
DATA: 06.10.2015 23:32
Zwracajcie uwagę w GRACH na to by nie powtarzać haseł, pytań itd